بررسی تفاوت چکمه و کفش ایمنی

بررسی تفاوت چکمه و کفش ایمنی

بررسی تفاوت چکمه و کفش ایمنی


استفاده از کفش‌های ایمنی ، به منظور کار در مشاغل مختلف و حتی برای انجام کارهای روزمره مثل ورزش ، می‌تواند مناسب باشد. لازم است بدانید استفاده از کفشی که راحت نباشد ؛ می‌تواند حوادث و اتفاقاتی را برای پا به وجود آورد که ممکن است جبران پذیر نباشد. همچنین اگر کفشی که استفاده می‌کنید راحت نباشد ؛ ممکن است انجام کارهای روزانه را برای افراد سخت کند و حتی برای آن‌ها مشکلاتی را به وجود آورد. بنابراین استفاده از کفش‌های ایمنی غیر اصولی و نامناسب ، علاوه بر این که به پاها آسیب می‌رساند ؛ می‌تواند راحتی را از آن‌ها بگیرد ؛ به زانو ، کمر و استخوان‌ها ، همچنین لگن ، فشار وارد کرده و به آن‌ها آسیب‌های جبران ناپذیری را وارد کند. همانطور که می‌دانید کفش‌های ایمنی در انواع بسیار مختلفی وجود دارند. در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت چکمه و کفش ایمنی ، بپردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی ویژگی‌های کفش ایمنی استاندارد

یکی از مهمترین ویژگی‌های کفش ایمنی استاندارد ، این است که حتما این کفش باید مورد تایید استاندارد بین المللی باشد و در واقع برای پا ، راحتی و امنیت را به وجود آورد. ویژگی دیگری که کفش ایمنی باید داشته باشد ؛ راحتی و بهداشت آن است. علت آن نیز این است که افراد معمولا به مدت طولانی این کفش‌ها را به پا دارند و با آن کار می‌کنند. در تهیه کفش ایمنی ، باید از موادی استفاده شده باشد که تمام سطح کفش را بپوشاند تا در برابر آب و دما ، بتواند از پا محافظت کند. این مواد پوششی باید کاملا راحت باشند. یکی دیگر از فاکتورهایی که کفش ایمنی استاندارد باید داشته باشد ؛ این است که طول عمر و دوام بالایی داشته باشد. کفش‌های ایمنی استاندارد ، معمولا از چرم گاو یا بوفالو ساخته می‌شود. لازم است بدانید کفش‌های چرمی ، دارای دوام زیادی هستند و دیرتر فرسوده می‌شوند.

بررسی تفاوت چکمه و کفش ایمنی

همانطور که گفته شد کفش‌های ایمنی در انواع و طیف‌های وسیعی موجود می‌باشند که یکی از انواع کفش‌های ایمنی ، چکمه‌های ایمنی می‌باشند. برای بسیاری از افراد ممکن است این سوال به وجود آمده باشد که تفاوت چکمه و کفش ایمنی در چیست؟ در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم.

چکمه‌های ایمنی : چکمه‌های ایمنی ، یکی از انواع کفش‌های ایمنی هستند که از رایج ترین آن‌ها ، به شمار می‌روند. چکمه‌های ایمنی ، دارای سرپوش‌های محافظ هستند که بسیاری دیگر از ویژگی‌های ایمنی را دارا می‌باشند. این ویژگی‌های ایمنی این است که این کفش‌ها ، دارای زیره‌های مقاوم هستند که در برابر لغزش ، از خود مقاومت نشان می‌دهند. کفی میانی چکمه‌های ایمنی ، می‌تواند در برابر نفوذ گرما و سرمای شدید ، مقاومت کرده و مانند یک عایق عمل کند.
کفش‌های ایمنی : کفش‌های ایمنی نیز مانند چکمه‌های ایمنی ، دارای سرپوش‌های فولادی محافظ هستند. کفش‌های ایمنی کاملا در دسترس و سبک هستند و از لحاظ زیبایی شناختی ، بسیار جذاب تر به نظر می‌رسند. برخی از این کفش‌ها ، دارای کلاه‌های فولادی می‌باشند و برخی از آن‌ها ، پلاستیکی هستند. برای بانوان ، کفش‌های ایمنی در طیف وسیعی از سبک‌ها مانند چکمه ، بوت و کفش موجود می‌باشد که دارای ویژگی‌های کلیدی ، مانند کلاهک پنجه فولادی ، کفی میانی مقاوم در برابر حرارت و زیره دافع روغن هستند.

وب سایت کوهر

فروشگاه اینترنتی کوهر به منظور ارائه بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات ایمنی و کوهنوردی به مشتریان عزیز تأسیس گشت. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه نخست توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه مورد آزمایش و بازبینی قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. در صورتی که عیبی در محصول وجود نداشته باشد روی سایت قرار می گیرد تا در دسترس عموم باشد. بنابراین، برای خرید و سفارش لوازم و تجهیزات ایمنی خود می توانید بدون هیچ مشکلی به فروشگاه اینترنتی کوهر اعتماد نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی تفاوت چکمه و کفش ایمنی ، پرداختیم. طبق مطالعات و تحقیقاتی که در سراسر جهان صورت گرفته ، مشخص شده که تقریبا ۲۵ درصد از موارد ناتوانی که در محل کار به وجود آمده است ؛ به دلیل یک یا چند نوع صدمه و آسیب به پا می‌باشد. بنابراین یکی از اصلی‌ترین علت‌های در معرض خطر قرار گرفتن پا ، استفاده نکردن از کفش‌های ایمنی یا استفاده کردن از کفش‌های ایمنی بی‌کیفیت و نامرغوب است. بنابراین به منظور پیشگیری از حوادث در محیط کار ، حفاظت در برابر سوختگی ، گرم نگه داشتن پا در آب و هوای شدید و بسیاری از موارد دیگر نیاز است که حتما از کفش‌های ایمنی استفاده شود. شما می‌توانید انواع کفش‌های ایمنی را با بالاترین کیفیت ، از فروشگاه کوهر تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای تهیه پوتین ایمنی ارک مدل کیان ، به لینک زیر مراجعه کنید.

پوتین ایمنی ارک مدل کیان حفاری TPU

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه