بررسی فاکتورهای مهم در خرید لوازم ایمنی استاندارد

بررسی فاکتورهای مهم در خرید لوازم ایمنی استاندارد

با پیشرفت صنایع، ایمن سازی محیط های کار به منظور جلوگیری از تلفات جانی و آسیب های احتمالی اهمیت زیادی پیدا کرده است. استفاده از تجهیزات ایمنی استاندارد و داشتن گواهینامه استاندارد برای محصولات تا حدود زیادی به سلامت کارکنان افزوده و موجب جلوگیری از تجربه حوادث کارکنان و ایمنی شغلی می شود. ارائه و فروش تجهیزات ایمنی استاندارد موجب افزایش امنیت شغلی و بالا رفتن راندمان کار می گردد. خرید لوازم ایمنی استاندارد شامل فاکتورهایی می گردد که در این مقاله به آنها می پردازیم.

هدف از خرید لوازم ایمنی استاندارد

هدف اصلی فروش لوازم ایمنی استاندارد، جلوگیری از حوادثی است که کارکنان در محیط کار تجربه می کنند و ایمنی را در پیش زمینه نگه می دارند. در انتخاب تجهیزات ایمنی مناسب برای کار، باید به میزان نیاز به آن توجه کرده و تعیین کنید که آیا آن تجهیزات با شرایط شغلی شما مطابقت دارد یا خیر. هنگام انتخاب مواد ایمنی کار، حتما باید بررسی کنید که آیا محصولی که خریداری می کنید دارای گواهینامه استاندارد است یا خیر. این گواهی انطباق کالای دریافتی شما با استانداردهای لازم را نشان می دهد.

 راهنمای انتخاب و خرید تجهیزات ایمنی فردی و کارگاهی
راهنمای انتخاب و خرید تجهیزات ایمنی فردی و کارگاهی

لوازم ایمنی استاندارد چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بسیاری از لوازم ایمنی استاندارد بدون در نظر گرفتن ایمنی کارکنان و محیط زیست تولید می شوند. این تجهیزات در حین استفاده باعث ایجاد مزاحمت برای کارکنان می شوند. کسانی که با این اختلال کار می کنند ممکن است استفاده از این محصولات را متوقف کنند که ممکن است باعث بروز حوادث کار شود. بنابراین کیفیت تجهیزات حفاظت فردی نیز مهم است. هدف از تجهیزات حفاظت فردی تضمین ایمنی محیط زیست و همچنین سلامت و ایمنی کارکنان است. فروش تجهیزات ایمنی را می توانیم تحت عناوین زیر بررسی کنیم؛

 • محافظت از چشم
 • محافظ سر
 • حفاظت تنفسی
 • حفظ شنوایی
 • لباس کار
 • دستکش
 • کفش
 • لوازم شخصی
 • بهداشت

محافظت از چشم

کارگران در محل کار باید از چشمان خود در برابر گرد و غبار، تراشه های فلزی، جرقه های جوشکاری، بخار و موقعیت های مشابه محافظت کنند. برای جلوگیری از حوادث کاری که ممکن است در چنین مواردی رخ دهد باید از عینک های محافظ استفاده شود. فروش لوازم ایمنی مانند عینک به منظور دوام و استحکام کاربر صورت می گیرد. انتخاب عینک محافظ با توجه به کاری که انجام می دهید باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال، اگر در حال تیز کردن هستید، باید شیشه ها را در مقابل قطعات فلزی کوچک انتخاب کنید. یا اگر در حال جوشکاری هستید باید از عینک ایمنی جوشکاری یا محافظ صورت جوشکاری استفاده کنید که کاملا از صورت محافظت می کند. فروش تجهیزات ایمنی استاندارد در سلامت کاربرانی که چشمان شان در معرض آسیب هستند بسیار حائز اهمیت است.

تجهیزات حفاظت از چشم

 • عینک ایمنی کار
 • عینک ایمنی ضد مه
 • عینک ایمنی ارگونومیک
 • عینک جوشکاری

محافظ سر

محافظ سر در محیط های کاری جایگاه مهمی دارد. کلاه ایمنی برای محافظت از سر استفاده می شود. هدف کلاه ایمنی محافظت از سر در برابر اجسام سقوط از بالا و محافظت از سر در برابر آسیب در نتیجه ضربه یا افتادن است. قسمت جلویی کلاه ایمنی تولید شده کمی بلندتر است. با این شکل، محیط کاری راحت با تامین جریان آب در هنگام کار در شرایط بارانی هدف قرار می گیرد. استفاده از کلاه ایمنی در بسیاری از بخش های مختلف مانند ساخت و ساز، لجستیک، صنعت آهن و فولاد و کشتی سازی استفاده می شود. همچنین هدف آن ادغام کلاه ایمنی با مواد دیگر است. مدل‌هایی با گوش‌بند وجود دارد که می‌توان آن‌ها را روی کلاه یا مستقیماً همراه با کلاه ایمنی نصب کرد تا از گوش‌ها در برابر صدا محافظت شود. علاوه بر این، می توان لامپ ها را برای سایر خطوط تجاری به کلاه ایمنی متصل و استفاده کرد. فروش تجهیزات ایمنی مانند کلاه ایمنی در بالا بردن ضریب سلامت کاربران بسیار موثر است.

حفاظت از سیستم تنفسی

در صورت وجود دود، گرد و غبار، مواد شیمیایی که بخارات مضر ساطع می‌کنند و موقعیت‌های مشابه در در حین کار، باید از ماسک‌هایی استفاده کنید که شما را در برابر این موقعیت‌ها محافظت نمایند. فروش لوازم ایمنی مانند ماسک ها به شما این امکان را می دهند که راحت تر و ایمن تر نفس بکشید. مهم ترین معیار در انتخاب ماسک تنفسی، انتخاب صحیح فیلتر است. ماسکی که در برابر گرد و غبار استفاده می کنید در برابر گاز محافظت نمی کند و ماسکی که در برابر گاز استفاده می کنید در برابر گرد و غبار محافظت نمی کند.

راهنماي انتخاب و استفاده از وسايل حفاظت فردي رد محيط كار
راهنماي انتخاب و استفاده از وسايل حفاظت فردي رد محيط كار

انواع ماسک

 • ماسک گرد و غبار
 • ماسک فیلتر کربن
 • ماسک گاز نیمه صورت
 • ماسک گاز تمام صورت

حفظ شنوایی

گوش های شما ممکن است در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سر و صدا در محیط کار آسیب جدی ببینند. می توانید برای محافظت از سلامت گوش خود اقدامات احتیاطی انجام دهید. روش اول استفاده از گوش گیر است. فروش لوازم ایمنی مانند گوش گیر در فروشگاه های معتبر به منظور حفظ سلامت کاربران صورت می گیرد که نتیجه ای فوق العاده کارآمد دارد.

محافظ های شنوایی

 • هدفون
 • هدست قابل اتصال به کلاه ایمنی
 • گوش گیر

لباس کار

لباس کاری که در محیط کار می پوشید باید بادوام، مفید و راحت باشد. لباسی که میپوشید نباید گشاد یا تنگ باشد. اگر لباس‌های شما گشاد هستند، ممکن است در ماشین‌های متحرک گیر کنند. اگر باریک باشد مانع از حرکت آزادانه شما می شود و نمی توانید کار خود را انجام دهید. بهتر است یک لباس بلند داشته باشید. زیرا ممکن است اندام شما بدون اینکه متوجه شوید اشیاء داغ یا تیز را لمس کند. با انتخاب لباس های بلند این خطر را کاهش می دهید. فروش لباس کار در سایزهای مختلف به شما کمک می کند که سایز مناسب آناتومی خود را انتخاب کنید.

دستکش

دستکش در ایمنی شغلی برای محافظت از دستان شما در برابر اشیاء تیز، مواد مضر، دمای بالا و خطرات مشابه مهم است. دستکش نیز باید دقیقاً اندازه دست شما باشد. در میان تجهیزات حفاظت فردی، تنوع محصولات حفاظتی بیشتر در دسته دستکش یافت می شود. زیرا دست ها پر استفاده ترین اعضای بدن در تمام زمینه های تجاری هستند و ابتدا با هم تماس دارند. بیش از یک نوع دستکش کار برای محافظت در برابر اثرات مضر محیط کار طراحی شده است. استفاده از دستکش های طراحی شده برای این کار، محافظت قابل توجهی از دست ها را فراهم می کند. فروش تجهیزات ایمنی شامل دستکش های چرمی، نخی یا پلاستیکی متناسب با کار بوده که باید نوع مناسب را انتخاب کنید.

کفش

برای محافظت از پا و جلوگیری از حوادث در محل کار، استفاده از کفش هایی با پنجه فولادی و کفی ضد لغزش ضروری است. به این ترتیب از صدماتی که ممکن است در اثر افتادن لوازم روی پاهایتان یا برخورد با پایتان که در محیط های کاری ایجاد شود، جلوگیری خواهید کرد. کفش های کار که در محیط های کاری پوشیده می شوند با توجه به هر شغل متفاوت است. فروش لوازم ایمنی شامل انواع کفش کار می شود که باید بر اساس سایز پا و نوع کارتان انتخاب کنید.

انواع کفش

 • کفش کار کلاسیک
 • کفش های کار دیگر
 • چکمه
 • چکمه های سایز بزرگ
 • چکمه های لاستیکی
 • چکمه های سایز بزرگ

لوازم شخصی

در حین کار، لباس های گشاد، گردنبندها یا موادی مانند گردنبند، دستبند و ساعت مچی می توانند در ماشین های کار گیر کنند. این باعث بروز حوادث کار می شود. علاوه بر این، لوازم فلزی روی شما نیز می توانند گرما را منتقل کنند و پوست شما را بسوزانند. برای ایمنی شغلی مهم است که لوازم جانبی مانند انگشتر، دستبند، گردنبند و ساعت مچی را قبل از شروع به کار در آورده و در جایی مطمئن بگذارید.

بهداشت

حفظ سطح بالایی از نظافت شخصی در محل کار، قرار گرفتن شما در معرض مواد خطرناک در محیط کار را به حداقل می رساند. می‌توانیم مثال‌هایی از شستن دست‌ها قبل از غذا خوردن، دوش گرفتن بعد از کار، درآوردن لباس‌های کار هنگام خروج از محل کار و روش‌های مشابه بزنیم.

چگونه باید از لوازم ایمنی استاندارد استفاده کرد؟

یکی از موارد مهم، استفاده صحیح از تجهیزات ایمنی است. نصب مناسب لباس های محافظ و سایر موارد یکی از موثرترین اقدامات برای جلوگیری از آسیب های احتمالی است. به همین دلیل، شرکت‌ها و موسسات استفاده از تجهیزات ایمنی مانند دستکش‌های کار محکم، روپوش‌های مناسب و ماسک‌ها را تشویق می‌کنند. هدف از فروش تجهیزات ایمنی، فروش لوازم ایمنی، فروش لباس کار استاندارد ایمنی فرد در محیط کار است. در صورت آسیب، باید اقدامات پزشکی بدون تاخیر انجام شود.

لوازم ایمنی دارای استاندارد چیست؟

یکی از مهمترین مسائل در مورد فروش تجهیزات ایمنی، فروش لوازم ایمنی، فروش لباس کار و … این است که تجهیزات مورد استفاده با استانداردها مطابقت داشته باشند. این لوازم باید طبق استانداردهای لازمه تولید شوند و علامت آن بر روی محصول درج شوند تا مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از محصولی که طبق استانداردها تولید نشده باشد، هم طبق قانون ایمنی و بهداشت حرفه ای ممنوع بوده و هم به شدت خطرناک است.

اصول ایمنی در محیط کار
اصول ایمنی در محیط کار

درک ضرورت استفاده از لوازم ایمنی استاندارد

توجه به استفاده از تجهیزات محافظ شخصی برای اطمینان از ایمنی جانی در محل کار ضروری است. حوادث شغلی در صورت عدم استفاده از تجهیزات حفاظتی، خسارات غم انگیز و مختلفی را به دنبال دارد. اگرچه وظیفه کارفرماست که محیط کار ایمن در محل کار را فراهم کند، اما این مسئولیت کارمند است که از تجهیزات حفاظتی ارائه شده توسط کارفرما استفاده کند. بنابراین هر دو طرف باید به وظایف خود عمل کنند.
لوازم ایمنی استاندارد محصولاتی هستند که برای محافظت در برابر حوادث احتمالی در محل کار و استفاده روزانه استفاده می شوند. از آنجایی که تجهیزات حفاظت فردی در خانه و در اوقات فراغت (تجهیزات کوهنوردی، لباس غواصی، عینک آفتابی و غیره) به غیر از زندگی کاری مورد استفاده قرار می گیرد، مورد توجه مخاطبان گسترده است. بهداشت و ایمنی حقوق اساسی است و به همین دلیل است که مردم بالاترین سطح حمایت را مطالبه و انتظار دارند. افرادی که از تجهیزات حفاظت فردی استفاده می کنند؛ باید ضرورت حفاظت، دلایل استفاده از محافظ را به جای یا در کنار سایر روش های حفاظتی و مزایایی که از استفاده از آن به دست خواهند آورد را درک کنند. فروش تجهیزات ایمنی، فروش لوازم ایمنی، فروش لباس کار و غیره به همین منظور است.
فروش تجهیزات ایمنی برای جلوگیری از خطری است که کاربران را مورد تهدید قرار می دهد. سطح خطر و اثرات نامطلوب احتمالی سلامت و ایمنی که علیرغم این اقدامات ادامه دارد. الزام به کار با تجهیزات حفاظت فردی به دلیل تلاش برای جلوگیری از این اثرات منفی است. تجهیزات حفاظت فردی باید مطابق با مقررات استاندارد طراحی و ساخته شود؛ به طوری که حفاظت کامل را فراهم کند. آنها نباید خودشان منبع خطر باشند. باید سازگاری کامل با قسمت های بدن را فراهم کند. استفاده از آن باید آسان و کاربردی باشد. برای اینکه تجهیزات حفاظت فردی مفید باشد، مهم است که برای استفاده و کاربر مناسب باشد و در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.
از این رو، انتخاب لوازم ایمنی باید به خوبی انجام شود و وسایل مورد استفاده به درستی تعیین شوند. فروش لوازم ایمنی باید به کسانی که نیاز به استفاده دارند انجام شود و کاربران از موضوع مطلع شوند و آموزش های نظری و عملی ارائه گردد. به منظور حصول اطمینان از استفاده صحیح، هنگام فروش تجهیزات ایمنی باید مثال هایی ارائه شود تا کاربران تشویق شوند و نظارت صورت گیرد. تجهیزات حفاظت فردی باید در صورت لزوم تجدید شود.

سخن پایانی

فروش تجهیزات ایمنی، فروش لوازم ایمنی، فروش لباس کار و سایر لوازم ایمنی استاندارد تخصص ماست. با اطمینان می توانید محصولاتی با قیمت مناسب و با کیفیت در مواد ایمنی شغلی داشته باشید. شما می توانید محصولات مورد نیاز خود را از دسته محصولات ایمنی شغلی ما بررسی کرده و ضمن مشاوره با کارشناسان مجرب کوهر سفارشات خود را بدهید.

mehdi gharariy
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه

دیدگاه ها بسته شده.