بررسی مشخصات فنی کفش ایمنی

بررسی مشخصات فنی کفش ایمنی


در مقالات قبلی ، در رابطه با کفش ایمنی به طور کامل صحبت کردیم. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که کفش‌های ایمنی ، باید داشته باشند ؛ مسائل حفاظتی است که باید در برابر سقوط اجسام سنگین ، مقاومت داشته و از لحاظ مسائل بهداشتی و ارگونومیکی ، کاملا مورد تایید باشند. یکی از مهمترین فاکتورهایی که عامل اصلی در حفاظت می‌باشد ؛ دارا بودن سر پنجه فولادی کفش‌های ایمنی است که می‌تواند از انگشتان پا در مقابل ضربه محافظت کند. لازم است بدانید پا، قلب دوم انسان است. بنابراین باید کفشی را انتخاب کنید که از لحاظ بهداشتی و ارگونومیکی ، کاملا مورد تایید باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی مشخصات فنی کفش ایمنی ، بپردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی مشخصات فنی کفش ایمنی

در انتخاب کفش ، باید علاوه بر مقاومت در برابر لغزش ، چندین فاکتور دیگر مانند راحتی ، دوام و بسیاری از ویژگی‌های ایمنی دیگر را در نظر بگیرید. استفاده از کفش‌های ایمنی ، یکی از راه حل‌هایی است که در مراحل آخر ، برای محافظت پای کارگران در محیط کار ، انجام می‌گیرد. قبل از آن که کفش ایمنی را انتخاب کنید ؛ نیاز است که ریسک‌های موجود در محل کار را در نظر بگیرید. سپس با توجه به آن ، اقدام به خریداری کفش ایمنی مورد نظر خود کنید. کفش‌های ایمنی از لحاظ فنی ، باید مشخصاتی را دارا باشند که در ادامه قصد داریم به بررسی آن‌ها بپردازیم. یکی از مشخصاتی که کفش‌های ایمنی باید داشته باشند ؛ این است که مطابق با استانداردهای قانونی تهیه و تولید شده باشند. این کفش ، باید بسیار مناسب برای کار کارگران باشد و در هنگام انجام کار ، پای افراد را اذیت نکند. کفش‌های ایمنی باید توسط تمامی کارکنانی که از آن استفاده می‌کنند ؛ به درستی مورد استفاده قرار گیرد و همچنین نیاز است برای استفاده درست از کفش‌ها ، به راهنمای آن توجه کنید.

لازم است بدانید چکمه‌های ایمنی و کفش‌های ایمنی ، دارای سطوح مختلفی هستند. خطراتی که ممکن است افراد را در هنگام کار تهدید کند ؛ شامل موارد زیر می باشد :

ممکن است اجسام سنگین با پا برخورد کند و این کار ، منجر به صدمات شدید شود. ممکن است اجسام تیز روی زمین ریخته و خطر سوراخ شدن کف پا را به دنبال داشته باشد. ممکن است عناصری مانند آب یا روغن ، جذب پا شود. از طرفی ممکن است در محیط هایی کار کنید که در آن ، الکتریسیته ساکن وجود داشته باشد و خطر برق گرفتگی ایجاد کنند. بنابراین به علت وجود تمامی این موارد ، لازم است که حتما از کفش‌های ایمنی استفاده کنید.

با توجه به موارد ذکر شده ، نیاز است که حتما از کفش‌های ایمنی با کیفیت استفاده کنید. لازم است بدانید کفش‌های ایمنی ، با توجه به نوع و مشخصات خود ، می‌توانند از پای افراد در برابر سقوط اجسام سنگین ، فرو رفتن اجسام نوک تیز و برنده به کف پا ، ریزش مواد مذاب و همچنین سایر خطرات مشابه محافظت کند. لازم است بدانید کفش‌های ایمنی ، با توجه به مشخصاتی که دارند و بر اساس قدرت تحمل بار استاتیکی و ضربه ، به سه گروه ۷۵ ، ۵۰ و ۳۵ تقسیم بندی می‌شوند. بنابراین کفش ایمنی پنجه فولادی ، در گروه ۷۵ قرار می‌گیرد.

مشخصات کفش ایمنی در برابر لغزش و سایش

کفش ایمنی که مناسب در برابر لغزش و سایش است ؛ جنس آن از لاستیک می‌باشد. چون لاستیک یک منبع بسیار خوب در برابر لغزش به شمار می‌آید. کفش‌هایی که در مقابل لغزش مقاومت دارند ؛ دارای عاج‌هایی با طرح‌های مهندسی هستند. زیره این کفش‌ها ، دارای لبه‌هایی در جهت عرض می‌باشند تا بتوانند مقاومت بالاتری در برابر لغزش داشته باشند. لازم است بدانید زیره‌هایی که به طور مستقیم با زمین در تماس هستند ؛ مناسب برای استفاده در محیط های لغزنده نیستند. بنابراین باید از کفش‌های ایمنی‌ای استفاده شود که دارای کانال‌های بازی در کف خود باشند تا اصطکاک مورد نیاز ، برای عدم لغزش را فراهم کند.

وب سایت کوهر

فروشگاه اینترنتی کوهر به منظور ارائه بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات ایمنی و کوهنوردی به مشتریان عزیز تأسیس گشت. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه نخست توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه مورد آزمایش و بازبینی قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. در صورتی که عیبی در محصول وجود نداشته باشد روی سایت قرار می گیرد تا در دسترس عموم باشد. بنابراین، برای خرید و سفارش لوازم و تجهیزات ایمنی خود می توانید بدون هیچ مشکلی به فروشگاه اینترنتی کوهر اعتماد نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه به بررسی مشخصات فنی کفش ایمنی ، پرداختیم. لازم است بدانید برای کارگرانی که پاهای آن‌ها در معرض برخورد با مواد داغ ، تیز و برنده و سقوط اجسام می‌باشد ؛ استفاده از کفش‌ها و پوتین‌های ایمنی ، می‌تواند این خطرات را تا حد زیادی کاهش دهد. بنابراین باید از کفش‌های ایمنی که دارای سر پنجه‌های فولادی هستند ؛ استفاده شود. شما می‌توانید انواع کفش‌های ایمنی در مدل‌های مختلف را ، از فروشگاه کوهر تهیه کنید‌ همچنین می‌توانید برای تهیه پوتین ایمنی ارک مدل لونا به لینک زیر مراجعه کنید.

پوتین ایمنی ارک مدل لونا چرم

mehdi gharariy
ارسال دیدگاه