بررسی انواع عینک ایمنی

بررسی انواع عینک ایمنی

بررسی انواع عینک ایمنی


ما باید کاملا به فکر سلامت و امنیت چشم خود باشیم. برخی فعالیت‌ها باعث می‌شود که چشم ما آسیب ببیند. مثلاً امکان دارد ذراتی به چشم ما پرتاب شود و یا اشعه‌ای به چشم ما برخورد کند که این اصلاً برای چشم ما خوب نیست. برای حل این مشکل عینک ایمنی را پیشنهاد می‌کنیم. در این مقاله قصد داریم در مورد عینک ایمنی صحبت کنیم و به شما بگوییم که عینک ایمنی چیست و چه انواعی دارد. عینک ایمنی وظیفه دارد تا از چشم شما در برابر تهدیدات خطرناک محافظت کند. در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم در مورد عینک ایمنی بیشتر توضیح دهیم.

عینک ایمنی چیست؟

همانطور که گفته شد ، ممکن است در برخی از فعالیت‌های روزانه ذرات کوچک به چشم پرتاب شوند و برای ما مشکلی ایجاد کنند. البته لازم است بگوییم که این کارها فقط کارهای سخت و صنعتی نیست ، می‌تواند گرفتن یک آبلیموی ساده باشد. ما نیاز داریم که از چشمانمان در برابر هرگونه خطری مراقبت کنیم ، حتی اگر دست خود را در مقابل چشم‌ها بگیرید باید از چشم خود محافظت کنید. اما در حین کار به دست هایتان نیاز دارید و نمی‌توانید با کمک دستانتان از چشم‌تان محافظت کنید ، برای اینکه از چشم خود بهتر محافظت کنید ، ما به شما عینک ایمنی را پیشنهاد می‌کنیم. عینک ایمنی وظیفه دارد تا از چشمتان در برابر برخورد جسم‌های خارجی و تابش نورهای شدید محافظت کند.

تهدیدات پر خطری که سلامت چشم ما را تهدید می‌کنند ، کدامند؟

این تهدیدات چهار دسته می‌باشند: دسته اول شامل براده‌های فلزی و سایر ذرات ریز جامد مثل خرده‌های چوب می‌باشند.

دسته دوم ذرات ریز مایع مثل قطرات اسید و مواد شیمیایی می‌باشند.

دسته سوم نور شدید و خطرناک حاصل از عملیات جوشکاری می‌باشد.

و دسته چهارم شامل گازهای شیمیایی غیر سمی هستند.

عینک ایمنی دارای کاربردهای زیادی می‌باشد. در ادامه قصد داریم کاربردهای عینک ایمنی را به شما بیان کنیم و به شما بگوییم که عینک ایمنی در کجاها به کار می‌رود.

کاربرد عینک ایمنی

عینک ایمنی در صنعت جوشکاری برای عدم برخورد پلیسه‌ها و جرقه‌های حاصل از جوشکاری و عدم برخورد اشعه مادون قرمز و فرابنفش به چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین کاربرد عینک ایمنی در محیط‌های آزمایشگاهی و پزشکی جهت جلوگیری از ورود ویروس‌های مختلف از جمله ویروس کرونا نیز می‌باشد.

عینک ایمنی برای کار با بسیاری از ابزار آلات مثل فرز ، دریل ، چکش تخریب و… نیز استفاده می‌شود.

مشاغلی مثل پالایشگاه و پتروشیمی که در آن‌ها افراد با گازها و مواد شیمیایی سر و کار دارند هم نیز از عینک ایمنی استفاده می‌کنند.

همچنین در فعالیت‌های عمرانی ، ساختمانی و تاسیسات ، در صنعت نجاری و کار با چوب و در صنعت عالی آهنگری و برش فرز نیز کاربرد زیادی دارد.

در ادامه قصد داریم در مورد انواع عینک ایمنی صحبت کنیم.

انواع عینک ایمنی

عینک گاگل ایمنی شباهت زیادی به عینک‌های معمولی دارد و عموماً فریم ژلاتینی تولید شده است. عینک گاگل ایمنی از ورود و برخورد گازهای شیمیایی به چشم جلوگیری می‌کند. این عینک دسته ندارد و به کمک بند کشی بر روی صورت فرد ثابت می‌ایستد. لازم است بدانید که این عینک شباهت زیادی به عینک اسکی دارد و کاملاً بر صورت چفت می‌شود و هیچ منافذی را بر روی ورود گازهای مختلف باز نمی‌گذارد. از این عینک فقط و فقط برای گازهای غیر سمی استفاده می‌شود.

توجه داشته باشید که برای گازهای شیمیایی سمی ، مثل گاز طلا ، سیانور و… باید از ماسک شیمیایی تمام صورت استفاده کنید.

عینک جوشکاری

عینک جوشکاری یکی از مهمترین تجهیزات ایمنی می‌باشد که تمام جوشکاران باید از آن استفاده کنند. یکی از دلایلی که از این عینک استفاده می‌شود این است که چشم‌ها در برابر نور مرئی جوشکاری که دارای اشعه یووی می‌باشد ، محافظت شوند.

یکی دیگر از کاربردهای عینک جوشکاری محافظت از چشم‌ها در برابر ذرات و جرقه‌های پرتاب شونده در حین جوشکاری است که می‌تواند آسیب جدی به چشم وارد کند. پس حواس خود را جمع کنید.

عینک آزمایشگاهی

طراحی عینک آزمایشگاهی به طوری است که دور تا دور چشم‌ها را کاملا پوشش می‌دهد و می‌پوشاند. این محصول از ورود ذرات اسیدی و شیمیایی پخش شده در آزمایشگاه به داخل چشم جلوگیری کرده و همچنین استفاده از آن در آزمایشگاه و محیط‌های پزشکی بسیار ضروری می‌باشد. توجه داشته باشید که ویروس‌های مختلف مثل ویروس کرونا از طریق چشم وارد بدن می‌شود ، پس از این مدل در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها نیز استفاده می‌شود. عینک آزمایشگاهی دارای وزن کمی است و می‌توان برای مدت طولانی از آن استفاده کرد.

عینک سنگ زنی ، عینک محافظ لیزر و عینک مخصوص لپ تاپ نیز از دیگر انواع عینک‌های ایمنی می‌باشند که کاربردهای مختلفی دارند. عینک محافظ لیزر از چشم در برابر نور لیزر محافظت می‌کند و عینک مخصوص لپ تاپ ، ضد اشعه مانیتور می‌باشد و از چشم شما در برابر اشعه مانیتور محافظت می‌کند. همچنین عینک سنگ زنی برای مقابله با برخورد اجسام ریز جامد مثل چوب و فلز طراحی شده است.

وب سایت کوهر

فروشگاه اینترنتی کوهر به منظور ارائه بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات ایمنی و کوهنوردی به مشتریان عزیز تأسیس گشت. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه نخست توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه مورد آزمایش و بازبینی قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. در صورتی که عیبی در محصول وجود نداشته باشد روی سایت قرار می گیرد تا در دسترس عموم باشد. بنابراین، برای خرید و سفارش لوازم و تجهیزات ایمنی خود می توانید بدون هیچ مشکلی به فروشگاه اینترنتی کوهر اعتماد نمایید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با عینک ایمنی و کاربرد آن آشنا شدید و مطالبی را در مورد آن دریافتید. همچنین شما در این مقاله با انواع عینک‌های ایمنی آشنا شدید و مطالب را به طور کامل مطالعه کردید. جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر به بخش مقالات وب سایت مراجعه کرده و از مطالب آموزنده ما بهره مند شوید. شما می‌توانید برای خرید انواع عینک‌های ایمنی به فروشگاه کوهر مراجعه کنید. همچنین می‌توانید برای تهیه عینک ایمنی 3M به لینک زیر مراجعه کنید.

عینک ایمنی 3M مدل Moon Dawg فریم پلنگی

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه