مقایسه گوشی‌های صداگیر ایرماف و ایرپلاگ

مقایسه گوشی‌های صداگیر ایرماف و ایرپلاگ

مقایسه گوشی‌های صداگیر ایرماف و ایرپلاگ


یکی از عواملی که می‌تواند سیستم شنوایی را با اختلال روبرو کند ؛ سر و صدای زیاد است. بنابراین در هنگامی که سر و صدا بیش از حد باشد ؛ نیاز است که از گوشی‌های حفاظتی استفاده کرد. معمولا زمانی از گوشی‌های ایمنی استفاده می‌شود ؛ که در معرض صداهایی با فرکانس ۸۵ دسی بل و یا بیشتر ، برای بازه‌ی زمانی ۸ ساعته باشیم. معمولا کارگرانی که در صنایع مختلف مشغول به کار هستند ؛ ممکن است در خطر آسیب شنوایی قرار بگیرند. بنابراین نیاز است که حتما از گوشی‌های ایمنی استفاده کنند. گوشی‌های ایمنی از طراحی و تولیدی برخوردار هستند که نیازمند دانش فنی بالایی است. گوشی‌های ایمنی باید به گونه‌ای طراحی شده باشند که بتوانند امواج صوت را کاهش دهند. اما باید دقت شود که این کاهش دادن ، به حد زیادی نباشد. زیرا ممکن است سطح هوشیاری کاربر را پایین آورد و در شرایطی ، سبب شود تا کاربر در شرایط اضطراری به هشدارهای صوتی بی توجه شود. بنابراین گوشی‌های ایمنی ، باید نسبت به سیگنال ، نویز و کاهش آن ، آگاه باشند و آن‌ها را تشخیص دهند. همانطور که می‌دانید گوشی‌های صداگیر ، در انواع مختلفی موجود می‌باشند که در این مقاله قصد داریم به مقایسه گوشی‌های صداگیر ایرماف و ایرپلاگ ، بپردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی انواع گوشی‌های ایمنی

به طور کلی گوشی‌های ایمنی ، به سه دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند :

  • گوشی ایمنی ایرپلاگ یا تو گوشی
  • گوشی ایمنی ایرماف یا رو گوشی
  • گوشی ایمنی رو کلاهی

در مقالات قبلی با نوع ایرماف و ایرپلاگ به طور مختصر آشنا شدید. در ادامه به شرح گوشی رو کلاهی می‌پردازیم.

گوشی ایمنی رو کلاهی : گوشی ایمنی رو کلاهی ، یکی از انواع گوشی ایمنی ایرماف می‌باشد. همانطور که اطلاع دارید ، در بسیاری از شغل‌ها ، ممکن است به سر انسان صدمات زیادی وارد شود و افراد ، باید به منظور محافظت از سر خود ، از کلاه‌های حفاظتی مانند کلاه ایمنی استفاده کنند. از طرفی ، شغل‌هایی که دارای سر و صدای زیادی هستند و معمولا صدای آن‌ها بیش از ۱۵ تا ۳۰ دسی بل است ؛ سبب ناشنوایی انسان می‌شود و برای آن که انسان از گوش خود محافظت کند ؛ نیاز است که حین کار ، از این کلاه‌ها استفاده کنند. لازم است بدانید اخیرا برای خلبان‌ها ، کلاه ایمنی ساخته شده است که برای حفاظت از سیستم صوتی نیز در آن تدبیری اندیشیده شده است. بنابراین گوشی‌های ایمنی رو کلاهی ، مخصوص قرارگیری روی کلاه ایمنی هستند.

مقایسه گوشی‌های صداگیر ایرماف و ایرپلاگ

همانطور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد ؛ با مفهوم گوشی‌های ایرماف و ایرپلاگ ، تا حدودی آشنایی دارید. لازم است بدانید گوشی‌های ایرماف یا رو گوشی ، با قسمت‌های داخل گوش ارتباط برقرار نمی‌کنند و دارای مشکلات بهداشتی کمتری هستند. لازم است بدانید استفاده مشترک از ایرپلاگ بین افراد ، می‌تواند امکان انتقال عفونت‌های میکروبی و قارچی را از گوشی به گوشی دیگر داشته باشد و آن را افزایش دهد. اما این اتفاق در گوشی‌های ایرماف وجود ندارد. بنابراین گوشی‌های ایرپلاگ امکان انتقال آلوده کننده‌های محیطی را به داخل گوش شخص استفاده کننده دارند و معمولا ، سبب خارش می‌شوند. لازم است بدانید گوشی‌های ایرپلاگ ، معمولا سبک تر و ارزان تر هستند. اما با توجه به آن که مشکلات انتقال آلودگی را به همراه دارند ؛ استفاده از گوشی‌های ایرماف ، بیشتر توصیه می‌شود. نوع دیگری از گوشی‌های ایرماف وجود دارد که جنس آن‌ها از سیلیکون بوده و در هر فردی به طور مجزا ساخته می‌شود. این گوشی ، گوشی قالبی نیز نام دارد. لازم است بدانید در صورتی که فرکانس صدا بیشتر از ۱۱۱ دیسیبل باشد ؛ نیاز است که از گوشی ایرماف و گوشی ایرپلاگ به طور همزمان استفاده کرد. پیشنهاد می‌شود که افرادی که در معرض سر و صدای زیادی هستند ؛ از گوشی‌های ایمنی استفاده کنند که بتوانند فرکانس صدا را بین ۵۱۱ تا ۴۱۱ هرتز جذب کنند.

وب سایت کوهر

فروشگاه اینترنتی کوهر به منظور ارائه بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات ایمنی و کوهنوردی به مشتریان عزیز تأسیس گشت. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه نخست توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه مورد آزمایش و بازبینی قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. در صورتی که عیبی در محصول وجود نداشته باشد روی سایت قرار می گیرد تا در دسترس عموم باشد. بنابراین، برای خرید و سفارش لوازم و تجهیزات ایمنی خود می توانید بدون هیچ مشکلی به فروشگاه اینترنتی کوهر اعتماد نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله به مقایسه گوشی‌های صداگیر ایرماف و ایرپلاگ ، پرداختیم. همانطور که گفته شد در محیط های پر سر و صدا ، به منظور محافظت از سیستم شنوایی ، نیاز است که از گوشی‌های ایمنی و صداگیر استفاده شود. شما می‌توانید انواع گوشی‌های صداگیر را در شکل‌ها و مدل‌های مختلف و همچنین با کیفیت بی نظیر ، از وبسایت کوهر خریداری کنید. علاوه بر آن ، شما می‌توانید برای خرید ایرماف رو کلاهی هلبرگ ، به لینک زیر مراجعه کنید.

ایرماف رو کلاهی هلبرگ مدل C2

mehdi gharariy
ارسال دیدگاه