بررسی دستکش ایمنی و کاربرد آن

بررسی دستکش ایمنی و کاربرد آن

بررسی دستکش ایمنی و کاربرد آن


همانطور که می‌دانید اولین کاری که برای انجام هر فعالیتی نیاز است انجام داد ؛ در نظر گرفتن و انجام نکات ایمنی است. تمامی تکنسین‌ها پیش از شروع هر کاری ، باید دوره‌ای را جهت آمادگی و آموزش ایمنی پشت سر بگذارند. یکی از مواردی که باید به آن توجه بسیاری نمود ؛ استفاده نمودن از دستکش ایمنی است. لازم است بدانید بیش از ۶۰ درصد حوادثی که در محیط‌های کاری اتفاق می‌افتد ؛ مربوط به استفاده نکردن از دستکش ایمنی است. دستکش‌های ایمنی دارای انواع مختلفی هستند که برای فعالیت‌های خاصی تولید می‌شوند. در این مقاله قصد داریم به بررسی دستکش ایمنی و کاربرد آن ، بپردازیم. با ما همراه باشید.

دستکش ایمنی چیست؟

دستکش ایمنی ، یکی از وسایل و تجهیزات ایمنی است که دارای اهمیت بسیاری می‌باشد. یکی دیگر از قسمت‌های بدن که باید مورد توجه باشد و نکات ایمنی برای آن رعایت شود ؛ دست‌ها هستند. همانطور که می‌دانید بیشتر کارها را دست‌ها انجام می‌دهند و ممکن است در مواقعی اتفاقی برای دست‌ها رخ دهد که قابل جبران و بازگشت پذیر نباشد. بنابراین در اینجا اهمیت استفاده از دستکش ایمنی ، بسیار پر رنگ می‌شود. از دستکش ایمنی در مشاغل مختلفی مانند آتش نشانی ، محیط های شیمیایی ، کارگاه‌های صنعتی و … استفاده می‌شود. دستکش ایمنی از متریال‌های مختلف ساخته شده است و بسیار مقاوم در برابر انواع آسیب‌ها از جمله ضربه ، برش ، حرارت ، مواد شیمیایی ، اسیدی و … می‌باشد.

چگونه مناسب ترین دستکش ایمنی را انتخاب کنیم؟

شما باید دستکش ایمنی‌ای را انتخاب کنید که بتواند ایمنی بیشتری برای شما فراهم کند. دستکش‌های ایمنی در مشاغل مختلف بر اساس مواد و ابزاری که قرار است با آن در تماس باشد و خطر هایی که ممکن است برای آن به وجود آورد ؛ انتخاب می‌شود. به بیان دیگر ، دستکش ایمنی باید متناسب با عملیات مورد نظر شما باشد و سرعت عمل را پایین نیاورد. یکی از ویژگی‌هایی که دستکش انتخابی شما باید داشته باشد ؛ این است که در برابر مواد شیمیایی و ابزارآلات مختلف مقاوم باشد و در برابر حرارت بالا استحکام نشان دهد. همچنین باید بسیار راحت و انعطاف پذیر باشد. لازم است بدانید دستکش‌های ایمنی تنها می‌توانند شدت آسیب را کاهش دهند و اینگونه نیست که تصور کنید با داشتن دستکش ، می‌توانید با خیال راحت با دستگاه‌ها و مواد شیمیایی تماس برقرار کنید تا دست شما آسیبی نبیند.

بررسی بهترین برندهای دستکش ایمنی

همانطور که گفته شد دستکش‌های ایمنی انواع مختلفی دارند. برای هر کدام از انواع دستکش‌ها برندهای مختلفی وجود دارد که می‌تواند بهترین انتخاب برای آن دسته باشد. بهترین برند برای دستکش ایمنی کار ، دیترون ، ماتریکس ، هرکول و متالیکا می‌باشد. بهترین برند دستکش چرمی ، هوبارت و ورکر می‌باشد. بهترین برند دستکش ضد اسید و مواد شیمیایی ، میداس می‌باشد. بهترین برند دستکش جوش آرگون ، Alan می‌باشد. بهترین برند دستکش آتش نشانی و نسوز ، seize ، سیف گریپ ۲ ، نورث و چیبا می‌باشد.

بررسی کاربردهای دستکش ایمنی

همانطور که گفته شد دستکش ایمنی ، در انواع مختلف موجود می‌باشد که از هر کدام از انواع آن ، در صنایع و مشاغل مختلفی استفاده می‌شود. لازم است بدانید با توجه به نوع حمل و نقل مواد شیمیایی احتیاج به دستکش‌های متفاوتی است. نکته ای که وجود دارد ؛ این است که دست‌ها باید کاملا در برابر مواد شیمیایی محافظت شوند. لازم است بدانید برای این کار دستکش‌هایی وجود دارد که از موادی ساخته می‌شود که ضخیم تر و پرکاربردتر هستند و آن مواد شامل لاستیک ، بوتیل ، نیتریل و pvc می‌باشد. بنابراین از مهمترین کاربردهای دستکش ایمنی می‌توان به محافظت از دست در مشاغل مختلف اشاره کرد.

وب سایت کوهر

فروشگاه اینترنتی کوهر به منظور ارائه بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات ایمنی و کوهنوردی به مشتریان عزیز تأسیس گشت. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه نخست توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه مورد آزمایش و بازبینی قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. در صورتی که عیبی در محصول وجود نداشته باشد روی سایت قرار می گیرد تا در دسترس عموم باشد. بنابراین، برای خرید و سفارش لوازم و تجهیزات ایمنی خود می توانید بدون هیچ مشکلی به فروشگاه اینترنتی کوهر اعتماد نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی دستکش ایمنی و کاربرد آن ، پرداختیم. نکته‌ای که لازم است در اینجا به آن اشاره کنیم ؛ این است که دستکش‌های ایمنی با استفاده از استانداردهای خاصی در بازار تولید و عرضه می‌شوند. بنابراین نیاز است که با توجه به کاربری و موارد استفاده آن‌ها ، اقدام به خرید و انتخاب آن‌ها کنیم. شما می‌توانید بهترین و با کیفیت ترین دستکش‌های ایمنی را که مطابق با استانداردهای روز دنیا ساخته شده‌اند ؛ از وبسایت کوهر تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای خرید دستکش ایمنی uvex به لینک زیر مراجعه کنید.

دستکش ایمنی uvex مدل Athletic All-Round

mehdi gharariy
ارسال دیدگاه