با انواع گوشی‌های صداگیر آشنا شوید

با انواع گوشی‌های صداگیر آشنا شوید

با انواع گوشی‌های صداگیر آشنا شوید


یکی از مهمترین ابزارهای مورد نیاز کارگرانی که در محیط های شلوغ کار می‌کنند ؛ گوشی صداگیر است. گوشی‌های صداگیر در بسیاری از امور روزمره نیز ، می‌تواند مورد استفاده واقع شود. از این گوشی‌ها ، می‌توان در هنگام خواب ، مطالعه ، درس خواندن ، استراحت کردن و در مواقعی که به سکوت مطلق احتیاج است ؛ برای افزایش تمرکز ، استفاده کرد. گوشی‌های صداگیر ، می‌توانند برای ما یک عایق صدا ایجاد کرده و صدای ناهنجار محیط اطراف را کاهش دهند. گوشی های صداگیر ، دارای انواع مختلف هستند که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن‌ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی مزایای گوشی‌های صداگیر

همانطور که گفته شد گوشی‌های صداگیر ، یکی از تجهیزات ایمنی ضروری محسوب می‌شوند که از آن‌ها در محیط های صنعتی ، که میزان صدای بلند بسیار است ؛ استفاده می‌شود. این گوشی‌ها می‌توانند به سلامت گوش کمک کنند. استفاده از آن‌ها می‌تواند میزان شدت خساراتی را که به گوش ، در اثر ایجاد صداهای ناهنجار ایجاد می‌شود را کاهش دهد. استفاده از آن ، می‌تواند تمرکز و کارایی افراد را در حین انجام کار ، بالا ببرد و راندمان آن‌ها را افزایش دهد. گوشی‌های صداگیر در انواع مختلفی وجود دارند که نوع اسفنجی و پلیمری آن‌ها ، هیچ محدودیت حرکتی در افراد ایجاد نمی‌کند.

با انواع گوشی‌های صداگیر آشنا شوید

گوشی‌های صداگیر ، در انواع مختلفی موجود می‌باشند که در ادامه به بررسی و شرح آن‌ها می‌پردازیم.

گوشی‌های بیرون گوش یا ایرماف : گوشی‌های ایرماف روی گوش قرار گرفته و لاله گوش را می‌پوشاند و این طریق می‌تواند از آسیب‌های آلودگی‌های صوتی جلوگیری کنند. گوشی‌های ایرماف ، روی سطح صاف عملکرد بهتری دارند و استفاده از آن ، با موهای بلند ، عینک و موانعی از این شکل ، می‌تواند میزان حفاظت آن‌ها را کاهش دهد. گفتنی است میزان نیرویی که به وسیله فنرهای گوشی به آن وارد می‌شود ؛ بر عملکرد این گوشی تاثیر می‌گذارد. از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

میزان حفاظت آن در مقایسه با سایر گوشی‌های ایمنی در مقابل آلودگی‌های صوتی ، بیشتر است. هر فردی می‌تواند از آن استفاده کند و محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد. این گوشی‌ها ، مورد علاقه بسیاری از کاربران در صنایع مختلف است. این گوشی‌ها به طوری طراحی شده است که احتمال گم شدن آن ، بسیار کم است. استفاده از گوشی‌های ایرماف ، می‌تواند علاوه بر حفاظت از گوش ، گوش را گرم کند و به همین دلیل برای استفاده در محیط های کاری سرد مناسب است. یکی دیگر از مزایای آن ، نرم و آسان بودن استفاده از آن است.

گوشی داخل گوش یا ایر پلاگ : یکی دیگر از انواع گوشی‌های ایمنی ، گوشی‌های ایرپلاگ هستند. این گوشی‌ها دارای انواع یکبار مصرف و چندبار مصرف می‌باشند که نوع چند بار مصرف آن‌ها ، قابل شستشو است. این گوشی می‌تواند مجرای گوش را از آلودگی‌های صوتی در امان نگه دارد. از مزایای استفاده از گوشی ایرپلاگ ، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

گوشی‌های ایرپلاگ ، بسیار سبک و قابل حمل می‌باشند و سایز کوچکی که دارند سبب شده تا بتوان آن‌ها را در جیب هم جا داد. استفاده همزمان این گوشی با سایر پوشش‌های ایمنی هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. استفاده از گوشی‌های ایرپلاگ ، در انجام وظایف شغلی هیچ خللی ایجاد نمی‌کند. استفاده از این گوشی ، در محیط‌های کاری گرم ، سبب تعرق گوش نمی‌شود. این گوشی در مقایسه با سایر گوشی‌های ایمنی ، ارزان قیمت تر است.

گوشی‌های ایرپلاگ پلیمری : این گوشی از ماده‌ای به نام TPE ساخته شده و ترکیبی از پلیمر با مقاومت فیزیکی و حرارتی بالا و لاستیک طبیعی است که ترکیب کشسانی دارد. گوشی‌های ایرپلاگ پلیمری قابلیت شستشو و چند بار مصرف بودن دارد و در برابر نیروهای خارجی ، بسیار مقاوم است. علاوه بر آن ، این گوشی‌ها به راحتی خرد و تکه تکه نمی‌شود و بسیار نرم و کشسان است. این گوشی را می‌توان به سادگی و بدون آسیب ، به گوش وارد گوش کرد. ظاهر این گوشی‌ها بسیار منحصر به فرد است و دارای سه طراحی می‌باشد و می‌تواند در سه مرحله ، وارد گوش داخلی افراد شود. گوشی‌های ایرپلاگ پلیمری ، مجهز به یک دنباله هستند که شبیه به دست گیره عمل می‌کند و می‌توان از آن قسمت ، ایر پلاگ را از گوش خارج کرد.

گوشی‌های ایرپلاگ اسفنجی : طراحی این گوشی‌ها به صورت مخروطی و استوانه ای شکل بوده و جنس آن‌ها از اسفنج بهداشتی ، نرم و فشرده شده است. این گوشی‌ها بر خلاف ایر پلاگ‌های پلیمری ، سطحی صاف و نرم دارند و همانند گوشی‌های ایرپلاگ پلیمری ، چند بار مصرف و دارای قابلیت شستشو هستند. ایرپلاگ‌های اسفنجی ، یکی از پرکاربردترین نوع گوشی‌های ایمنی به شمار می آید.

گوشی‌های ایرمولد : گوشی‌های ایرمولد ، متناسب با گوش هر فرد می‌باشد و از سیلیکون ساخته شده است. طراحی گوشی ، به گونه ای است که به طور کامل می‌تواند داخل گوش را بپوشاند. در مواقعی که صدای محیط بیش از ۱۱۰ دسی بل باشد ؛ از این گوشی استفاده می‌شود.

وب سایت کوهر

فروشگاه اینترنتی کوهر به منظور ارائه بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات ایمنی و کوهنوردی به مشتریان عزیز تأسیس گشت. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه نخست توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه مورد آزمایش و بازبینی قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. در صورتی که عیبی در محصول وجود نداشته باشد روی سایت قرار می گیرد تا در دسترس عموم باشد. بنابراین، برای خرید و سفارش لوازم و تجهیزات ایمنی خود می توانید بدون هیچ مشکلی به فروشگاه اینترنتی کوهر اعتماد نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با انواع گوشی‌های ایمنی صحبت کردیم و با کارایی و مدل‌های مختلف گوشی‌های ایمنی آشنا شدید. همانطور که گفته شد برای محافظت از گوش در محیط های شلوغ و پر سر و صدا ، نیاز است که حتی از گوشی‌های ایمنی به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به گوش استفاده کرد. علاوه بر آن ، گوشی‌های ایمنی ، دارای کاربردهایی نظیر افزایش تمرکز ، داشتن مطالعه راحت و پربازده‌تر و موارد دیگر می‌باشد. شما می‌توانید انواع مختلف گوشی‌های ایمنی را از وبسایت کوهر خریداری کنید. همچنین می‌توانید برای تهیه گوشی ایرماف 3M به لینک زیر مراجعه کنید.

ایرماف صداگیر 3M مدل Peltor H9 چینی

mehdi gharariy
ارسال دیدگاه