بررسی کاربردهای کفش ایمنی

بررسی کاربردهای کفش ایمنی

بررسی کاربردهای کفش ایمنی


کفش ایمنی ، یکی از انواع کفش‌ها می‌باشد که دارای مقاومت بالا و جنس با کیفیت در مقایسه با سایر کفش‌ها است. لازم است بدانید کفش‌های ایمنی ، انواع مختلفی دارند و در محیط های کاری مختلف ، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در زمان‌های گذشته نیز ، برای محافظت از پاها ، از برگ درختان ، حصیر ، چوب و پوست حیوانات استفاده می‌شد. با گسترش و پیشرفت تکنولوژی و دانش ، استفاده از کفش‌های ایمنی ، در دنیای امروز ، رواج پیدا کرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربردهای کفش ایمنی بپردازیم. با ما همراه باشید.

طبقه بندی انواع کفش‌های ایمنی

کفش‌های ایمنی ، با توجه به کاربردها و ویژگی‌هایی که دارند ؛ طبقه بندی می‌شوند. کفش ایمنی پلاستیکی ، می‌تواند از پا ، در برابر صدمات شیمیایی محافظت کند. کفش ایمنی کفه فلزی ، می‌تواند در برابر سوراخ شدن ، مقاومت بالایی نشان دهد. کفش ایمنی با کف پایی مخصوص ، از پنجه ، قوزک و تمام قسمت‌های پا ، در هنگام دویدن مراقبت می‌کند. کفش ایمنی پنجه فولادی ، می‌تواند از پنجه پا ، در برابر فشار و ضربه محافظت کند. کفش ایمنی از جنس بوتیل ، می‌تواند از پا در برابر مواد خورنده مراقبت کند. کفش ایمنی از جنس پلاستیک ، می‌تواند در برابر جریان برق ، مانند یک عایق عمل کند.

بررسی کاربردهای کفش ایمنی

کفش‌های ایمنی در محیط های صنعتی بزرگ و در محیط های صنعتی کوچک مانند کارگاه‌ها ، دارای کاربردهای بی‌شمار و متفاوتی هستند که در ادامه به بررسی هر یک می‌پردازیم :

بررسی کاربرد کفش‌های ایمنی در محیط‌های صنعتی بزرگ :

این کفش‌ها ، از سر پنجه‌های فولادی محکم ساخته شدند و در محیط های صنعتی بزرگ ، مورد استفاده قرار می‌گیرند‌. از کفش‌های ایمنی در کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگی که در زمینه تولید انواع مواد شیمیایی و مضر فعالیت می‌کنند ؛ بسیار استفاده می‌شود. بسیاری از کارگرانی که در کوره‌های ذوب کار می‌کنند ؛ برای محافظت از پای خود ، در برابر مواد مذاب و داغ ، از کفش‌های ایمنی که در برابر حرارت مقاوم هستند ؛ استفاده می‌کنند. از دیگر کاربردهای کفش‌های ایمنی در محیط های صنعتی بزرگ ، می‌توان به استفاده از آن‌ها در شرکت‌های تولیدی قطعات فلزی اشاره کرد. در این شرکت‌ها ، ممکن است قطعات فلزی نوک تیز روی زمین ریخته شود و با استفاده از این کفش‌ها ، میزان خطر به حداقل می‌رسد.

بررسی کاربرد کفش‌های ایمنی در محیط‌های صنعتی کوچک :

از دیگر کاربردهای کفش‌های ایمنی ، می‌توان به استفاده از آن‌ها در محیط های صنعتی کوچک ، مانند کارگاه‌ها اشاره کرد. در کارگاه‌ها ، معمولا افراد با مواد مختلف سر و کار دارند و ممکن است روی این قطعات مختلف ، که ممکن است فلزی و نوک تیز باشد ؛ راه بروند. بنابراین نیاز است که در چنین محیط هایی ، از کفش ایمنی استفاده کنند. البته لازم است بدانید طبق اعلام سازمان کار ، کارفرمایان شرکت‌ها و کارگاه‌های کوچک ، وظیفه دارند تا به منظور افزایش ایمنی نیروی کار ، به آن‌ها لباس ایمنی و کفش ایمنی بدهند.

بررسی جنس کفش ایمنی استاندارد

در طراحی و ساخت کفش‌های ایمنی ، معمولا از چرم طبیعی و مقاوم استفاده می‌شود. زیرا چرم طبیعی فاسد نمی‌شود و دارای ایمنی بیشتری می‌باشد. علاوه بر آن ، از عمر و ماندگاری بیشتری برخوردار است. در ساخت زیره کفش‌های ایمنی ، از موادی که دارای مولکول‌های بزرگتری هستند ؛ استفاده می‌شود و ساختار تکرار شونده آن‌ها با استفاده از پیوندهای شیمیایی ، به یکدیگر وصل می‌شود. در زیره کفش‌های ایمنی ، معمولا از پارچه ای استفاده شده تا سطح داخلی کفش را بپوشاند و پای شخص ، به صورت مستقیم با یک آستر در تماس است. این آستر می‌تواند عرق پا را جذب کند.

وب سایت کوهر

فروشگاه اینترنتی کوهر به منظور ارائه بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات ایمنی و کوهنوردی به مشتریان عزیز تأسیس گشت. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه نخست توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه مورد آزمایش و بازبینی قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. در صورتی که عیبی در محصول وجود نداشته باشد روی سایت قرار می گیرد تا در دسترس عموم باشد. بنابراین، برای خرید و سفارش لوازم و تجهیزات ایمنی خود می توانید بدون هیچ مشکلی به فروشگاه اینترنتی کوهر اعتماد نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی کاربردهای کفش ایمنی ، پرداختیم. همانطور که می‌دانید برای افزایش ایمنی در محیط کار ، نیاز است که حتما از تجهیزات و ابزارهای ایمنی استفاده کنید. کفش‌های ایمنی ، یکی دیگر از ابزارها و تجهیزات ایمنی به شمار می‌روند که در محیط‌های کاری بسیاری مانند کارگاه ها ، کارخانجات صنعتی ، ماشینکاری ، تراشکاری ، کابینت سازی ، تعمیرگاه‌ها و بسیاری دیگر از مشاغل ، استفاده می‌شوند. شما می‌توانید انواع کفش‌های ایمنی را از فروشگاه کوهر خریداری کنید. همچنین می‌توانید برای خرید پوتین ایمنی ارک ، به لینک زیر مراجعه کنید.

پوتین ایمنی ارک مدل رینو

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه