بررسی مواد سازنده کلاه ایمنی

بررسی مواد سازنده کلاه ایمنی

بررسی مواد سازنده کلاه ایمنی


کلاه ایمنی ، می‌تواند به عنوان یک سرپوش مناسب ، برای هر کارگری در مشاغل مختلف ، علاقه مندان به ورزش و کارگران ساختمانی عمل کند. استفاده از کلاه ایمنی ، سبب محافظت از مغز ، جمجمه و بافت نرم صورت افراد در برابر سقوط اشیای محکم ، زباله‌ها ، آب و هوای بد و شوک الکتریکی می‌شود. پوسته‌های کلاه ایمنی ، از مواد مختلفی ساخته شده است که در این مقاله ، قصد داریم به بررسی مواد سازنده کلاه ایمنی بپردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی مواد سازنده کلاه ایمنی

گفته می‌شود که به طور کلی ، از چهار نوع ماده مختلف ، جهت ساختن کلاه ایمنی استفاده می‌شود که عبارتند از :

  • ترموپلاستیک‌ها
  • فایبرگلاس
  • کامپوزیت‌ها
  • کربن

قسمت بیرونی کلاه ایمنی ، از سر در برابر ضربه می‌کند. قسمت داخلی ، ضربه را جذب می‌کند. بند چانه ، می‌تواند کلاه ایمنی را روی سر نگه دارد. گفته می‌شود که مواد سازنده‌ی کلاه ایمنی ، از سه عنصر اصلی تشکیل شده اند که عبارتند از :

پلی اتیلن که ۵۰ درصد کلاه ایمنی از پلی اتیلن ساخته شده است. آلومینیوم و فایبر گلاس که یک ماده سبک وزن است.

قسمت بیرونی کلاه ایمنی یا پوسته ، از سه ماده پلی کربنات ، فایبر گلاس و فیبر کربن ساخته شده است. این ماده می‌تواند محافظت فیزیکی را فراهم کند و شوک را در سرتاسر کلاه پخش کند.

بهترین کلاه ایمنی ، دارای چه مواد سازنده‌ای است؟

افراد حرفه ای و کارگرانی که در صنایع مختلفی مشغول به کار هستند ؛ ورزشکاران و همچنین کاربران مراکز صنعتی ، از استحکام پوسته اضافی کلاه ایمنی ، می‌توانند استفاده کنند. اگر وزن سبک کلاه ایمنی ، برای آن‌ها حائز اهمیت است ؛ باید به دنبال کلاهی از جنس فایبرگلاس یا کربن باشند. لازم به ذکر است که اکثر افراد پوسته‌هایی که دارای جنس فایبر گلاس یا کربن هستند را ترجیح می‌دهند. زیرا آن‌ها دارای پوسته سفت‌تری می‌باشند و در برابر ضربه با سرعت بالاتری از خود مقاومت نشان می‌دهند. اگر بخواهیم انواع مواد سازنده کلاه ایمنی را با توجه به وزن آن‌ها ، طبقه بندی کنیم ؛ می‌توان این گونه بیان کرد که کربن با وزن ۱.۳۶ کیلوگرم ، جزو سبک‌ترین کلاه‌های ایمنی به شمار می‌رود. پس از آن ، کامپوزیت با وزن ۱.۴۶ کیلوگرم و فایبر گلاس با وزن ۱.۴۹ کیلوگرم قرار دارد. ترموپلاستیک‌ نیز با وزن ۱.۵۷ کیلوگرم ، در مقایسه با سایر کلاه های ایمنی ، دارای وزن بیشتری است.

آیا این عقیده که می‌گویند کلاه ایمنی گران تر ، بهتر از ارزان قیمت است ؛ صحیح است؟

برخی از افراد ، عقیده دارند که کلاه ایمنی گران تر ، از ارزان قیمت تر بسیار بهتر است. به این پرسش نمی‌توان جواب دقیقی داد. اگر به این دقت کنید که کلاه‌های ایمنی که دارای جنس کربنی هستند ؛ بهتر از کلاه‌های ایمنی ترموپلاستیک عمل می‌کنند ؛ در حالی که کلاه‌های ایمنی کربنی ، قیمت بیشتری نسبت به کلاه‌های ایمنی ترموپلاستیک دارند ؛ اگر این نکته را در نظر بگیرید ؛ می‌توانید این عقیده را تایید کنید. در واقع زمانی که به داده‌های جمع‌آوری شده نگاه می‌کنید ؛ متوجه می‌شوید که تقریبا تمام کلاه‌های کربنی که تولید شده اند ؛ عملکرد بسیار خوبی داشتند. اما وقتی به عملکرد کلاه‌های ایمنی کامپوزیت و فایبرگلاس نگاه می‌کنید ؛ این داستان کمی دارای ابهام می‌شود. بنابراین کلاه‌های ایمنی فیبرکربنی ، معمولا سبک ترین و ایمن ترین کلاه ایمنی هستند که دارای قیمت بیشتری نیز می‌باشند. اما اگر دارای بودجه‌ی کمی هستید ؛ می‌توانید کلاه ایمنی با پوسته ترموپلاستیک را نیز انتخاب کنید. لازم به ذکر است که بسیاری از کلاه‌های ایمنی گران قیمت نیز ممکن است ضعیف عمل کنند. در حالی که کلاه‌های ایمنی ارزان قیمت تر ، دارای عملکرد عالی باشند. بنابراین نمی‌توان به طور قطعی ، گران بودن را به معنای خوب بودن یک جنسی دانست.

وب سایت کوهر

فروشگاه اینترنتی کوهر به منظور ارائه بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات ایمنی و کوهنوردی به مشتریان عزیز تأسیس گشت. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه نخست توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه مورد آزمایش و بازبینی قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. در صورتی که عیبی در محصول وجود نداشته باشد روی سایت قرار می گیرد تا در دسترس عموم باشد. بنابراین، برای خرید و سفارش لوازم و تجهیزات ایمنی خود می توانید بدون هیچ مشکلی به فروشگاه اینترنتی کوهر اعتماد نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی مواد سازنده کلاه ایمنی ، پرداختیم. لازم است بدانید انواع مختلفی از کلاه‌های ایمنی در بازار وجود دارند که از نظر جنس ، مواد سازنده ، طراحی و ظاهر با یکدیگر تفاوت دارند. شما می‌توانید با استفاده از نوع کاربردی که از کلاه ایمنی انتظار دارید ؛ آن را انتخاب کنید. لازم به ذکر است استفاده از کلاه ایمنی در هنگام موتور سواری و مکان‌هایی که ممکن است حادثه آفرین باشد ؛ می‌تواند یکی از گام‌های اساسی در جهت حفظ جان به شمار آید. شما می‌توانید انواع کلاه‌های ایمنی را از وب سایت کوهر تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای خریداری کلاه ایمنی کاناسیف به لینک زیر مراجعه کنید.

کلاه ایمنی کاناسیف مدل IMPACTOR 1

mehdi gharariy
ارسال دیدگاه