کفش ایمنی چیست؟

کفش ایمنی چیست؟

کفش ایمنی چیست؟


کفش ایمنی ، یکی از مهمترین تجهیزات ایمنی است که می‌توان از آن ، در محیط های شغلی مختلف ، استفاده کرد. کفش ایمنی ، در واقع یک پاپوشی است که دارای ویژگی ها و فاکتورهای منحصر به فردی می‌باشد و می‌تواند پای افراد را از هرگونه حوادث احتمالی ، در محیط کار و خطرات جانبی ، محافظت کند. ظاهر کفش‌های ایمنی ، اندکی با کفش‌های معمولی متفاوت است. این کفش‌ها ، دارای وزن بیشتری می‌باشند و جنس آن‌ها از کیفیت بیشتری برخوردار است. در این مقاله قصد داریم در رابطه با کفش‌های ایمنی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

کفش ایمنی چیست؟

همانطور که گفته شد یکی از تجهیزات ایمنی که می‌تواند از پاها در محیط های شغلی ، از خطرات مختلف محافظت کند ؛ کفش‌های ایمنی هستند. کفش‌های ایمنی با کفش‌های معمولی تفاوت‌هایی دارند و برای استفاده در محیط های کاری ، طراحی شده‌اند. پرکاربردترین نوع کفش‌های ایمنی ، به زرهی فولادی یا کامپوزیت در جلوی کفش مجهز هستند که مقاومت آن‌ها ، بالاتر از ۲۰۰ ژول است. این کفش‌ها ، می‌تواند از آسیب دیدگی و قطع احتمالی انگشتان پا ، در هنگام افتادن اجسام سنگین ، جلوگیری کند. بنابراین با توجه به کاربردهایی که کفش ایمنی دارد ؛ می‌توان گفت کفش‌های ایمنی ، یکی از مهم‌ترین و از ضروریات لازم برای رعایت ایمنی کار به حساب می آیند. یکی از کارآمدترین نوع کفش‌های ایمنی ، کفش ایمنی پنجه فولادی می‌باشد که در ساخت آن ، از استانداردهای خاصی استفاده شده است.

بررسی مزایا و معایب کفش‌های ایمنی

کفش‌های ایمنی ، بسیار در محیط های شغلی مختلف ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کفش‌ها ، دارای مزایا و معایب زیادی هستند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

بررسی مزایای کفش ایمنی

کفش‌های ایمنی دارای وزن کمی هستند و از طراحی مطلوبی برخوردار می‌باشند. کفش‌های ایمنی ، در برابر فشار ، ضربه ، جریان الکتریسیته، ابزارالات تیز ، مواد مذاب ، مواد شیمیایی و … مقاومت بالایی داشته و می‌تواند از پای کارکنان محافظت کند. از دیگر مزایای کفش‌های ایمنی ، می‌توان به محافظت از پای افراد ، در هنگام دویدن اشاره کرد.

بررسی معایب کفش‌های ایمنی

لازم است بدانید مزایای کفش‌های ایمنی ، در مقایسه با معایب آن‌ها ، بسیار بیشتر است. اما با این حال کفش‌های ایمنی ، دارای چند معایب جزئی می‌باشند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد :

در ساختار و طراحی کفش‌های ایمنی ، معمولا از مواد اولیه با کیفیت استفاده می‌شود و مواد باکیفیت هم ، دارای قیمت بیشتری هستند. بنابراین قیمت تولید کفش‌های ایمنی در مقایسه با کفش‌های معمولی ، به نسبت بیشتر است. یکی دیگر از معایب کفش‌های ایمنی ، عرق کردن پای افراد ، هنگام استفاده از این کفش‌ها می‌باشد. این کفش‌ها ، به دلیل لایه‌های محافظتی که دارا می‌باشند ؛ تعرق پا را افزایش می‌دهند.در‌ تولید کفش‌های ایمنی ، از سر پنجه‌های فلزی و فولادی استفاده شده که این مورد ، یکی دیگر از معایب آن به شمار می آید. علت آن نیز این است که استفاده از این مواد سخت ، ممکن است به انگشتان پا صدمه وارد کرده و سبب تاول زدن آن‌ها شود.

عوارض استفاده از کفش ایمنی نامناسب

لازم است بدانید کفش‌های ایمنی ، دارای استاندارد بازدهی بالایی هستند و می‌توانند از پای شما در برابر آسیب‌ها و تهدیدهای مختلف ، به خوبی محافظت کند. در مقابل آن ، کفش‌های ایمنی نامناسب و غیر استاندارد ، دارای عوارض قابل توجه و جبران ناپذیری می‌باشند. در شرایطی که شما در معرض خطرات احتمالی قرار بگیرید ؛ استفاده از کفش‌های ایمنی نامناسب ، می‌تواند به جای محافظت کردن از پا ، به پای شما آسیب‌های زیادی وارد کند. کفش‌های ایمنی نامناسب ، طوری طراحی شده‌اند که می‌توانند به پوست پای شما آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری وارد کند. بنابراین نیاز است که کفش‌هایی که خریداری می‌کنید ؛ کاملا استاندارد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

وب سایت کوهر

فروشگاه اینترنتی کوهر به منظور ارائه بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات ایمنی و کوهنوردی به مشتریان عزیز تأسیس گشت. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه نخست توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه مورد آزمایش و بازبینی قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. در صورتی که عیبی در محصول وجود نداشته باشد روی سایت قرار می گیرد تا در دسترس عموم باشد. بنابراین، برای خرید و سفارش لوازم و تجهیزات ایمنی خود می توانید بدون هیچ مشکلی به فروشگاه اینترنتی کوهر اعتماد نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی کفش‌های ایمنی و مزایا و معایب آن‌ها پرداختیم. همانطور که گفته شد ، کفش‌های ایمنی ، یکی از مهمترین تجهیزات ایمنی به شمار می آیند که در بسیاری از محیط های کاری ، از آن‌ها استفاده می‌شود. کفش‌های ایمنی ، دارای انواع مختلفی هستند که شما می‌توانید با توجه به محیط کاری ، آن‌ها را انتخاب کنید. نکته‌ای که باید در انتخاب کفش‌های ایمنی در نظر بگیرید ؛ این است که کفش‌هایی را انتخاب کنید که کاملا با کیفیت و دارای استاندارد کلی باشد. شما می‌توانید انواع کفش‌های ایمنی را از فروشگاه کوهر تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای خرید پوتین ایمنی بیس ، به لینک زیر مراجعه کنید.

پوتین ایمن بیس مدل حفاری

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه