گوشی‌های حفاظت شنوایی چه ویژگی‌هایی دارند؟

گوشی‌های حفاظت شنوایی چه ویژگی‌هایی دارند؟


همانطور که می‌دانید ، قرار گرفتن در معرض سر و صدای زیاد ، حتی در مدت زمان کوتاه ، سبب آسیب به سیستم شنوایی افراد می‌شود و ممکن است افراد ، در این حالت حس کنند که گوش شان پر شده است یا این که گوش آن‌ها ، دائما زنگ بزند. ممکن است از بین رفتن این حالت چند دقیقه یا حتی چند ساعت هم طول بکشد. بنابراین بودن در محیط‌ های پر سر و صدا ، به صورت دائمی می‌تواند منجر به از دست رفتن سیستم شنوایی افراد شود. مشکلاتی مانند استرس فیزیکی و روانی ، کاهش بهره‌وری در عملکرد ، شنیدن صداهای بسیار بلند و دلخراش اختلال در تمرکز و گفتار و … همگی مسائل هستند که فردی که سیستم شنوایی خود را از دست داده است ؛ ممکن است تجربه کند. بنابراین نیاز است که همیشه مراقب سیستم شنوایی خود باشید. یکی از کارهایی که برای محافظت از سیستم شنوایی می‌توانید انجام دهید ؛ استفاده کردن از گوشی‌های حفاظت شنوایی است. در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی‌های گوشی حفاظت شنوایی اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

چگونه گوشی محافظت شنوایی مناسب را انتخاب کنیم؟

در زمان انتخاب گوشی‌های محافظت شنوایی ، لازم است که چند نکته را در نظر بگیرید. این نکات عبارتند از : راحتی استفاده ، میزان کاهش نویز ، میزان کاهش صدای محیط ، توانایی شنیدن اطراف و اطرافیان ، داشتن توانایی ارتباط برقرار کردن و گفتگو کردن با دیگران و بهداشت.

لازم است بدانید گوشی‌های صداگیر ، انواع مختلفی دارند که هر کدام از انواع آن ، دارای مزایا و معایبی می‌باشد. ویژگی‌های هر کدام از انواع آن ، ممکن است متفاوت باشد. بنابراین نیاز است که شما انواع گوشی‌های صداگیر را بشناسید و با توجه به نیاز خود ، به خریداری آن بپردازید‌.

دلایل مهم استفاده از گوشی‌های ایمنی

همانطور که گفته شد ، گوشی‌های ایمنی یکی از تجهیزات حفاظتی به شمار می‌روند که با محافظت کردن از سیستم شنوایی ، می‌تواند میزان صدایی که به گوش می‌رسد را تا ۳۰ دسی بل کاهش دهد. در نتیجه با این کار ، از گوش محافظت می‌شود و صدایی که به گوش می‌رسد ؛ بسیار کمتر از صدایی است که در واقعیت وجود دارد. بنابراین استفاده از گوشی‌های محافظت ایمنی ، در محیط های کاری شلوغ و پر سر و صدا ، بسیار می تواند موثر واقع شود. گوش گیرها از ابزارهای بسیار کوچکتر هستند و می‌توانند با گوش شما ، بسیار مطابقت داشته باشند گوشی‌های صداگیر ، شبیه به هدست‌ها و هدفون‌های بزرگ طراحی شدند. برخی از گوشی‌های صداگیر ، ممکن است قابلیت شستشو داشته باشد و تا چندین بار هم قابل استفاده باشد. برخی از آن‌ها قابلیت شستشو ندارد. برخی از این گوشی‌ها ، فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند و دارای اندازه های کوچکی هستند. بنابراین یکی از مهمترین دلایلی که حتما باید از گوشی‌های شنوایی استفاده کنید ؛ این است که در محیط های پر سر و صدا و شلوغ ، از سیستم شنوایی خود محافظت کنید.

گوشی‌های حفاظت شنوایی چه ویژگی‌هایی دارند؟

برای آن که سطح ایمنی در محیط کار افزایش پیدا کند باید علاوه بر استفاده از عینک ایمنی و کلاه ایمنی ، از گوشی‌های ایمنی نیز در محیط های پر سر و صدا استفاده شود. گوشی‌های ایمنی ، می‌تواند در جلوگیری از آسیب رسیدن به گوش و سیستم شنوایی بسیار موثر عمل کند. آلودگی های صوتی ، ممکن است در دراز مدت آسیب‌های جبران ناپذیری را به سیستم شنوایی افراد و کارگرانی که در محیط‌های شلوغ مشغول به کار هستند ؛ وارد کند بنابراین کارفرمایان نیاز است که با خرید گوشی‌های ایمنی ، از این خطر بالقوه جلوگیری کنند. آلودگی‌های صوتی ، ممکن است از حرکت ماشین آلات سنگین در معادن ، صنایع نظامی و ذوب آهن تولید شود. اگر صداها فراتر از میزان شنوایی انسان باشند و در آستانه شنوایی انسان قرار نگیرند ؛ در طولانی مدت ممکن است برای سیستم شنوایی انسان مضر واقع شوند و در نهایت به آن آسیب وارد کند. گوشی‌های ایمنی ، در حقیقت ، برای محافظت از سیستم شنوایی انسان طراحی شده اند و می‌توانند سر و صدای اطراف را تا ۳۰ دسی بل کاهش دهد و میزان تمرکز و بازدهی پرسنل را افزایش دهد. از طرفی از این طریق می‌تواند سبب افزایش سلامت روانی کارگران شود.

وب سایت کوهر

فروشگاه اینترنتی کوهر به منظور ارائه بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات ایمنی و کوهنوردی به مشتریان عزیز تأسیس گشت. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه نخست توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه مورد آزمایش و بازبینی قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. در صورتی که عیبی در محصول وجود نداشته باشد روی سایت قرار می گیرد تا در دسترس عموم باشد. بنابراین، برای خرید و سفارش لوازم و تجهیزات ایمنی خود می توانید بدون هیچ مشکلی به فروشگاه اینترنتی کوهر اعتماد نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با ویژگی های گوشی‌های حفاظت شنوایی صحبت کردیم. از گوشی‌های محافظت شنوایی در صنایع مختلف ، استفاده می‌شود. از متداول‌ترین صنایعی که از این گوشی‌ها ، بسیار در آن‌ها استفاده می‌شود ؛ می‌توان به صنایع ساخت چوب ، کارگاه‌های صنعتی و ساختمانی ، مراکز نظامی ، مناطق جنگی ، صنایع خودروسازی و تولید مواد شیمیایی اشاره کرد. با خرید این گوشی‌ها ، می‌توانید از سلامت گوش خود محافظت کرده و در محیط کار تمرکز و دقت خود را بالا ببرید. شما می‌توانید انواع گوشی‌های محافظتی را از فروشگاه کوهر تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای تهیه گوشی ایرماف هدبندی کاناسیف ، به لینک زیر مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه