گوشی صداگیر چیست؟

گوشی صداگیر چیست؟

گوشی صداگیر چیست؟


یکی از عواملی که می‌تواند به سیستم شنوایی ، آسیب بزند ؛ سر و صدای زیاد می‌باشد. در بسیاری از محیط های کاری ، ممکن است سر و صداهای زیادی وجود داشته باشد. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه شنوایی ، نیاز است که از ابزارهای محافظت سیستم شنوایی ، مانند گوشی‌های صداگیر استفاده شود. در این مقاله قصد داریم در رابطه با گوشی‌های صداگیر صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

گوشی صداگیر چیست؟

گوشی صداگیر ، یکی که از تجهیزات ایمنی به شمار می‌آید که می‌تواند فرکانس صدا را تا ۳۰ دسی بل کاهش دهد و از آسیب رسیدن به گوش ، جلوگیری کند. گوشی‌های صداگیر ، شبیه به هدست هستند و کاملا با گوشی ایمنی ایرماف ، گوشی ایمنی ایر پلاک ، گوشی ایمنی پووکس و گوشی ایمنی داخل گوش تفاوت دارند. گوشی‌های صداگیر سبب می‌شوند تا حد زیادی آلودگی‌های صوتی ناشی از صدای بسیار بلند ، که در مراکز صنعتی ممکن است وجود داشته باشد ؛ کاهش یابد و از آسیب رسیدن به گوش ، جلوگیری شود. از طرفی بسیاری از افراد ، در هنگام مطالعه و درس خواندن ، برای افزایش تمرکز ، می‌توانند از گوشی‌های صداگیر استفاده کنند. این گوشی‌ها ، می‌توانند صدای اطراف را تا حد زیادی کاهش دهند. به همین جهت برای استفاده‌ی افراد در مواقع درس خواندن ، می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی باشد. بسیاری از افرادی که در مشاغل پر سروصدا مانند مشاغل تجاری و جوشکاری مشغول به فعالیت هستند ؛ می‌توانند از گوشی‌های صداگیر ، گوشی ایمنی و محافظ گوش استفاده کنند. بسیاری از محافظ های گوش ، نقش پوششی دارند و می‌توان از آن‌ها در فصل زمستان استفاده کرد. لازم است بدانید بسیاری از کلاه‌های ایمنی مجهز به گوش گیر هستند که برای شغل‌های حرفه ای و خاصی تهیه و تولید می‌شوند. بسیاری از آرایشگرها هم هنگام رنگ کردن مو ، برای آن که ذرات شیمیایی رنگ ، داخل گوشی نرود ؛ از محافظ‌های گوش استفاده می‌کنند. لازم است بدانید گوشی‌های صداگیر ، ضد آب هستند و مانع از عبور آب به داخل گوش می‌شوند. کاربرد دیگر این وسیله ، در هنگام تیراندازی است.

چه زمانی می‌توان از گوشی‌های صداگیر استفاده کرد؟

همانطور که گفته شد ، در بسیاری از مشاغل پر سر و صدا ، مانند مراکز تجاری ، صنعتی ، جوشکاری ، کارواش و … برای آن که سلامت گوش حفظ شود و به آن آسیب نرسد ؛ از گوشی‌های صداگیر استفاده می‌شود. بنابراین در مواقعی که صداهایی مانند صدای انفجار و هر گونه صدای آزار دهنده‌ی دیگر ، وجود دارد ؛ از این وسیله استفاده می‌شود.

وب سایت کوهر

فروشگاه اینترنتی کوهر به منظور ارائه بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات ایمنی و کوهنوردی به مشتریان عزیز تأسیس گشت. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه نخست توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه مورد آزمایش و بازبینی قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. در صورتی که عیبی در محصول وجود نداشته باشد روی سایت قرار می گیرد تا در دسترس عموم باشد. بنابراین، برای خرید و سفارش لوازم و تجهیزات ایمنی خود می توانید بدون هیچ مشکلی به فروشگاه اینترنتی کوهر اعتماد نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با گوشی‌های صدا گیر صحبت کردیم و به طور مختصر با تعاریف و معانی آن‌ها آشنا شدید. گوشی‌های صداگیر یکی از تجهیزات مراقبتی به شمار می آیند که از آن‌ها می‌توان برای جلوگیری از آسیب رسیدن به گوش ، در بسیاری از مشاغل و صنایع مختلف استفاده کرد. گوشی‌های صداگیر ، می توانند توانایی شنیدن را تا حد زیادی ، کاهش دهند و می‌تواند در برابر نویزها و امواج ناهنجار ، یک نوع وسیله محافظتی به شمار آید. از طرفی ، گوشی‌های صداگیر ، یک وسیله جانبی هستند و افراد می‌توانند برای افزایش تمرکز در هنگام مطالعه و درس خواندن ، از آن استفاده کنند. شما می‌توانید جهت خرید انواع گوشی‌های صداگیر ، به وبسایت کوهر مراجعه کنید. همچنین می‌توانید برای خرید ایرماف رو کلاهی کاماسیف ، به لینک زیر مراجعه کنید.

ایرماف رو کلاهی کاناسیف مدل LIBBRA H

mehdi gharariy
ارسال دیدگاه