در خرید گوشی‌های ایمنی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در خرید گوشی‌های ایمنی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در خرید گوشی‌های ایمنی به چه نکاتی باید توجه کرد؟


یکی از مهمترین عواملی که می‌تواند تاثیرات منفی فیزیولوژیکی ، روحی روانی و اجتماعی روی انسان به جا بگذارد ؛ عوامل زیان آور سر و صدای بالا در محیط کار است. این اثرات منفی ، مستقیما روی حس شنوایی انسان تاثیر می‌گذارند. برای محفاظت از حس شنوایی ، تکنولوژی تدبیرات جدید و موثری را اندیشیده است. یکی از ساده ترین این تدبیرات ، استفاده از گوشی صداگیر می‌باشد. گوشی‌های محافظت شنوایی ، می‌توانند بین منبع ، تولید صدا و گوش یک مانع ایجاد کند. لازم است بدانید طریقه استفاده و رعایت نکات بهداشتی در استفاده از گوشی‌های ایمنی ، بسیار مهم است. زیرا اگر این نکات رعایت نشود ؛ نه‌ تنها از سیستم شنوایی محافظت نمی‌کند ؛ بلکه می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری را به این بخش وارد کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات قابل توجه در استفاده از گوشی‌های ایمنی بپردازیم. با ما همراه باشید.

از گوشی‌های ایمنی ، چه استفاده‌هایی می‌شود؟

در بسیاری از مشاغل و صنایع ، از گوشی‌های صداگیر استفاده می‌شود. بیشترین کاربردی که این گوشی‌های صداگیر دارند ؛ استفاده از آن‌ها در کارگاه‌های صنعتی ، ساختمانی ، مراکز نظامی ، صنایع ساخت فلزات و چوب ، معدن ، فرودگاه ، تولید پارچه ، تولید مواد شیمیایی ، ساختمان سازی و صنعت ساخت خودرو می‌باشد. با استفاده از گوشی‌های ایمنی در این مکان‌ها ، می‌توان از سلامت شنوایی و فیزیکی گوش محافظت کرد و سبب افزایش تمرکز و دقت در کار شد. در بسیاری از محیط های کاری ، صنعتی و کارگاهی ، آلودگی‌های صوتی وجود دارند که استفاده کردن از گوشی‌های ایمنی در این مکان‌ها ، می‌تواند از ورود آلودگی‌های صوتی به سمت گوش جلوگیری کنند. عملکرد این گوشی‌های شنوایی ، به این صورت است که می‌تواند میزان صدا را تا حد ممکن کاهش دهند. بنابراین این صدا ، دیگر با فرکانس بالا به گوش نمی‌رسد و از این طریق ، از گوش محافظت می‌شود.

طریقه نگهداری و تهیه گوشی ایمنی

شما می‌توانید با انجام بررسی‌های لازم ، یک گوشی ایمنی استاندارد تهیه کنید و تهیه آن ، آنچنان سخت نیست. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید ؛ دقت به توصیه‌های ایمنی است که همواره به موضوع پیشگیری بهتر از درمان اشاره می‌کند. شما می‌توانید با هزینه کردن اندک ، از خسارات و صدمات احتمالی ، که ممکن است در اثر آلودگی‌های صوتی به گوش و سیستم شنوایی افراد وارد شود ؛ جلوگیری کنید. بنابراین با رعایت کردن اصول ایمنی ، هیچگاه در روند کار ، چالش ایجاد نمی‌شود. بلکه تمرکز و دقت کار افزایش پیدا کرده و سبب باکیفیت انجام شدن کار می‌شود.

در خرید گوشی‌های ایمنی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در تهیه و خریداری گوشی های ایمنی همواره باید به نکاتی توجه کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از گوشی‌های ایمنی داشته باشید. در ادامه به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد :

نیاز است که گوشی انتخابی شما ، دارای اندازه مناسب باشد. شما باید گوشی ایمنی را ، یک وسیله شخصی در نظر بگیرید و فقط برای مصارف شخصی خود از آن استفاده کنید. نیاز است که گوشی‌های ایرماف را بعد از استفاده ، در فضای خنک و متعادل قرار دهید. برای شستشوی گوشی ایرماف و ایرپلاگ ، می‌توانید از محلول آب و صابون استفاده کنید. زمانی که در محیطی ، آلودگی صوتی بسیاری وجود داشت ؛ شما می‌توانید از هر دو گوشی ، یعنی گوشی ایرماف و ایرپلاگ به صورت همزمان استفاده کنید. به نوع گوشی ایمنی که خریداری می‌کنید ؛ دقت کنید. مثلا گوشی ایرپلاگ نوع پلیمری ، قابلیت شستشو و استفاده مجدد دارد. اما نوع اسفنجی آن ، کاملا یکبار مصرف است. با انتخاب کردن نوع درست گوشی ایمنی و استفاده کردن از آن ، می‌توانید به طور جدی از سیستم شنوایی خود محافظت کنید.

وب سایت کوهر

فروشگاه اینترنتی کوهر به منظور ارائه بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات ایمنی و کوهنوردی به مشتریان عزیز تأسیس گشت. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه نخست توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه مورد آزمایش و بازبینی قرار می گیرد تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود. در صورتی که عیبی در محصول وجود نداشته باشد روی سایت قرار می گیرد تا در دسترس عموم باشد. بنابراین، برای خرید و سفارش لوازم و تجهیزات ایمنی خود می توانید بدون هیچ مشکلی به فروشگاه اینترنتی کوهر اعتماد نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با نکاتی که در زمان خرید گوشی‌های ایمنی باید به آن توجه کرد ؛ صحبت کردیم. شما می‌توانید با انتخاب درست گوشی‌های ایمنی ، سیستم شنوایی خود در برابر آلودگی‌های صوتی و محیطی محافظت کنید. شما باید گوشی ایمنی خود را با توجه به نوع محیط کار و شدت آلودگی ، همچنین میزان راحتی خود انتخاب کنید. شما می‌توانید جهت خرید انواع گوشی‌های ایمنی به وبسایت کوهر مراجعه کنید. همچنین می‌توانید جهت خریداری گوشی ایمنی ایرماف هدبندی ، به لینک زیر مراجعه کنید.

ایرماف هدبندی uvex مدل K1

mehdi gharariy
ارسال دیدگاه